ZABYTKI NASZYCH OKOLIC

W przedostatni październikowy czwartek wszyscy uczniowie wybrali się do Pasłęka, gdzie najpierw obejrzeli film pt. "Kopciuszek, historia prawdziwa", następnie podzielili się na dwie grupy: młodsze dzieci poszły na ciepłe gofry, starszaki - zwiedzać, czyli pracować metodą projektu.
Wiosną uczniowie klas V - VIII zobaczyli pasłęckie zabytki (Stare Miasto - m.in.: mury obronne z Basztą Prochową, Brama Kamienna zw. Wysoką, Młyńska i pozostałości Bramy Garncarskiej...), w szkole je omówili, teraz samodzielnie przygotowali na ich temat wiadomości i zaprezentowali je.
Nie zapomnieli też o wciąż trwającym "Roku dla Niepodległej", dlatego przygotowali wiadomości na temat okoliczności utraty i odzyskania niepodległości i wspomnieli kolejnego WIELKIEGO POLAKA, jakim był pasłęczanin - Konstanty Kazimierz Ralkiewicz.
Na koniec wszyscy pojechali do schroniska "Psi Raj", by zawieźć karmę, koce i poduszki, przyniesione do szkoły przez uczniów i rodziców, za co bardzo dziękujemy. Niebawem pełna lista darczyńców.