Zajęcia biblioteczne

Wczoraj byliśmy w bibliotece w Komorowie Żuławskim. Pani Beata przyjęła nas bardzo serdecznie. Poprosiła, abyśmy wybrali sobie książkę. Pokazała nam prezentację na temat książek i katalogowania Po prezentacji wypełnialiśmy karty katalogowe dotyczące książek ,które wybraliśmy. Kiedy skończyliśmy klasa II i III zadawały pytania. Dziewczynka z klasy II zadała pytanie ,która książka jest najstarsza? Pani poszła po księgę inwentarzową. Najstarszą książką w bibliotece jest książka Adama Mickiewicza „Ballady i romanse”. Później rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. W nagrodę każdy dostał drobny upominek. Ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia. Uczennica z II klasy w imieniu wszystkich uczniów wręczyła pani prezent. Było super!
Lena Grzeszczak kl. III

Wczoraj byliśmy w bibliotece w Komorowie Żuławskim. Najpierw pani pokazała nam prezentację multimedialną. Po prezentacji uzupełnialiśmy kartę katalogową wybranej książki. Później ustawialiśmy się w kolejności alfabetycznej. Następnie pani pokazała nam katalog internetowy. Zadawaliśmy pani bibliotekarce pytania, rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
Igor Tarwacki kl. II

Wczoraj byliśmy w bibliotece w Komorowie Żuławskim. Pani Beata Wąsik miło nas przywitała. Na samym początku oglądaliśmy różne książki. Pani poprosiła nas o obejrzenie ich i zrobienie karty katalogowej. Po paru minutach pokazała nam księgę inwentarzową, w której były napisane stare książki. Dzieci przeprowadziły krótki wywiad z panią na temat książek. Rozwiązywaliśmy różne rebusy i krzyżówki. Uczniowie byli nagradzani drobnymi nagrodami. Na koniec pani zrobiła nam wspólne zdjęcie.
Vanessa Dynakowska kl. III

Wczoraj byliśmy w bibliotece w Komorowie Żuławskim. Panie przygotowały dla nas prezentację o książkach i katalogowaniu. Potem zakładaliśmy karty katalogowe. Następnie rozwiązywaliśmy rebusy i krzyżówki .Na zakończenie pani zrobiła nam zdjęcia.
Magda Twardowska kl . II

Wczoraj byliśmy w bibliotece w Komorowie Żuławskim. Przywitała nas pani Beata Wąsik. Z drugą klasą siedliśmy do stołu. Pani poprosiła , abyśmy wybrali sobie książkę. Musieliśmy znaleźć jej autora i ilustratora. Według tej książki musieliśmy napisać kartę katalogową. Następnie rozwiązywaliśmy krzyżówki i rebusy. Można było dostać nagrodę. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
Filip Ciepliński kl. III